Kapelusz dziecięcy FLAMING M : 2-3 lata (49-51cm)

Dostępność: na wyczerpaniu
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Producent: Coq en pâte
Kod produktu: 17EACCBOBFLAM

Opis

Kolorowy, dziecięcy kapelusz przeciwsłoneczny francuskiej firmy Coq en Pâte z kolekcji Love Is In The Air, która pokazuje dzieciom jak ptaki szukają swoich partnerów i łączą się w pary.

Kapelusz ilustrowany jest wizerunkiem flaminga. Flaming andyjski to ptak, który znajduje się w Czerwonej Księdze Gatunków Zagrożonych przygotowanej przez Międzynarodową Unię Ochrony Przyrody  i w skali ryzyka został uznany za gatunek zagrożony wyginięciem. 

Miłosna ciekawostka: Flamingi szukają partnerów w dużych grupach, wykonując wspaniały, grupowy taniec!


Kapelusz został wykonany w Indiach, ze 100% z bawełny organicznej z certyfikatem GOTS (Certyfikat Ecocert Greenlife nr licencji : 213041). Certyfikat ten gwarantuje, że materiały zostały wyprodukowane z poszanowaniem środowiska naturalnego oraz praw pracowników. Nadruk wykonano w technice sitodruku a farby nie zawierają PVC ani ftalanów.
Wskazówki pielęgnacyjne: prać w 30°C, suszyć i prasować na lewej stronie, aby zachować jakość bawełny.

Rozmiar: M (49-51 cm)

Kupując produkty Coq en Pâte, wspierasz środowiskowe programy edukacyjne dla dzieci i ochronę dzikiej przyrody. To ma znaczenie!

Coq en Pâte jest dziecięcą marką modową świadomą społecznie i środowiskowo.
Ubrania i akcesoria są wykonane z bawełny organicznej, wytwarzanej w hinduskich certyfikowanych fabrykach, natomiast artykuły papiernicze i zestawy plażowe są produkowane we Francji z materiałów pozyskiwanych z recyklingu i w sposób ekologiczny.
Kolekcje tworzone przez Coq en Pâte posiadają motywy związane ze środowiskiem - przede wszystkim  z gatunkami dzikich zwierząt zagrożonych wyginięciem i mają na celu uświadamianie dzieci jakie wyzwania stają na drodze do ich ochrony.
Coq en Pâte współpracuje z organizacjami pozarządowymi wspierając finansowo ich programy. Są to między innymi:
- IUCN (Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody) – największa organizacja na świecie zajmująca się ochroną środowiska. Dzięki dofinansowaniu inicjatywy SOS - Save Our Species możliwa jest ochrona przed wyginięciem zagrożonych gatunków zwierząt, ich środowiska i ludzi, którzy są od nich zależni.
- WWF Francja – organizacja, która nieprzerwanie od 1973 r. stara się zatrzymać degradację naturalnego środowiska i tworzyć przyszłość w której ludzie żyją w zgodzie z naturą. Coq en Pâte wspiera projekt, którego celem jest stworzenie chronionych obszarów morskich, aby zapewnić odpoczynek wodom Morza Śródziemnego.
- SABRINA KRIEF – Prymatolog – jej badania od ponad 20 lat skupiają się na szympansach Sebitoli w parku narodowym Kibale w Ugandzie. Wraz z mężem, fotografem Jean-Michel Kriefem współpracują lokalnie ze społecznościami i rolnikami, aby ograniczyć kłusownictwo i konflikty pomiędzy ludźmi, a lokalną fauną. Coq en Pâte od 2019 roku wspiera finansowo prowadzony przez Sabrinę Krief projekt ochrony małp człekokształtnych.
- FUNDACJA NICOLAS HULOT – fundacja, której celem jest ochrona środowiska.  Coq en Pâte wspiera projekt „Działam dla natury”, gdzie wolontariusze wśród lokalnej społeczności organizują pożyteczne i zabawne akcje wspierające ochronę środowiska.
- ZOO W TAJPEJ - jest czołowym działaczem na rzecz zagrożonych azjatyckich gatunków w niewoli. Prowadzi badania nad łuskowcem, który zagrożony jest wyginięciem z powodu działań człowieka (dziesiątki tysięcy osobników rocznie były odławiane w Azji w celu zdobycia jadalnego mięsa oraz łusek, mających zastosowanie w medycynie ludowej). Coq en Pâte wspiera Zoo w Tajpej i ich program wsparcia dla łuskowców od 2018 roku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl